Turnusy rehabilitacyjne logo

Szukaj

Miasto:
Typ:

::Jak leczyć wakacyjne kontuzje?

Podczas wakacji jesteśmy zdecydowanie dużo bardziej aktywni fizycznie. Częściej uprawiamy różne sporty, spacerujemy, nie stronimy od pieszych wędrówek, jeździmy rowerem, biegamy, czy pływamy w jeziorze. To także czas, kiedy częściej spotykają nas różne kontuzje. Jak sobie z nimi poradzić, kiedy sezon już się skończy?


Kiedy czujemy, że w wakacje przesadziliśmy z aktywnością fizyczną i w niektórych miejscach lub partiach ciała odczuwamy nieustanny ból – powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Nie bagatelizujmy bólu kręgosłupa, bólu stawów, czy kości. Każdy taki symptom może świadczyć o nabytej kontuzji. Jeśli nie zaleczymy jej jak najszybciej możemy doprowadzić do długotrwałej komplikacji zdrowotnej lub nawet do kalectwa. Wizyta w gabinecie lekarskim jest zatem niezbędna. Podczas diagnozy zapewne dowiemy się, jak zwalczyć kontuzję i dojść do zdrowia. W lekkich przypadkach często wystarczy jedynie wypoczynek, przyjmowanie odpowiednich leków, bądź masaże lecznicze. Niestety, nierzadkie są przypadki, kiedy zwalczanie kontuzji trwa zdecydowanie dłużej i wymaga o wiele więcej wysiłku. Czasami skazani jesteśmy jednak na kilka lub kilkanaście sesji rehabilitacyjnych. Kiedy dowiemy się, że czeka nas rehabilitacja być może warto pomyśleć o turnusie rehabilitacyjnym? Wówczas zadbamy o kompleksową ochronę naszego zdrowia. Pod okiem lekarzy i specjalistów możemy przejść wszystkie odpowiednie etapy leczenia. Co więcej, rehabilitanci i fizjoterapeuci pomogą nam również dobrać właściwe do naszego schorzenia ćwiczenia. Powiedzą komu bardziej będzie służyć gimnastyka, a komu ćwiczenia w wodzie. Turnusy rehabilitacyjne to także możliwość odpoczynku. Wato jak najszybciej wybrać pasujący nam ośrodek. W Polsce naprawdę jest ich sporo. Cieszą się dużą renomą, znakomitym zapleczem technicznym i doskonałą kadrą. Pobyt w sanatorium lub ośrodku rehabilitacyjnym to także przystępne ceny. Zwłaszcza teraz, gdy rozpoczyna się okres posezonowy.

Wielu z nas ciągle bagatelizuje kontuzje i urazy nabyte podczas różnych form aktywności. To duży błąd. Nieleczona kontuzja lub leczona nieprawidłowo może doprowadzić do długoletniej przerwy w uprawianiu ulubionego sportu. Może także wykluczyć nas z aktywności fizycznej na całe życie. Zamiast zatem zwlekać, należy jak szybciej się zbadać, a następnie podjąć kroki zmierzające do wyleczenia przykrej kontuzji.

Zobacz pozostałe aktualności
 
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009 designed by NSF.pl
GEOPARD DEVELOP