Turnusy rehabilitacyjne logo

Szukaj

Miasto:
Typ:

::Wspólne maszerowanie, czyli Zdobywamy Orzechowską Wyspę

W najbliższa sobotę (28 czerwca) będzie okazja, aby odbyć długi spacer. W Ustce organizowany jest Marsz Nordic Walking pod hasłem „Zdobywamy Orzechowską Wyspę”. Rajd połączony będzie z obchodami dziewięćdziesięciolecia Lasów Państwowych. 

Miłośnicy długich spacerów i wędrówek wyruszą w sobotni poranek – już o godzinie 10 z terenu Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego „Leśnik” z Orzechowa, nieopodal Ustki. Uczestnicy przejdą w sumie siedem kilometrów. Będzie to przyjemnie spędzony czas w miłym gronie. Co więcej, będzie to okazja obejrzenia pięknych usteckich terenów. Uczestnicy rajdu przejdą wspólnie przez las, wydmę oraz malowniczą, nadmorską plażę. Impreza ma charakter otwarty, mogą zatem brać w niej udział wszyscy zainteresowani taką formą wypoczynku. Dzieci mogą brać udział w marszu jedynie pod opieką rodziców lub dorosłych opiekunów. Pierwszeństwo udziału w marszu mają osoby, które posiadają kije do nordic walking. Każdy uczestnik imprezy otrzyma numery startowe. Tegoroczna impreza połączona jest z kampania jubileuszową 90-lecia Lasów Państwowych. Ponadto organizatorom zależy również na wypromowaniu nadmorskiego pasa Wybrzeża Słowińskiego, które jest niezwykle atrakcyjne turystycznie. Dla uczestników będzie to także spotkanie edukacyjne na temat walorów przyrodniczo-leśnych regionów Nadleśnictwa i Gminy Ustka. Ustecki Marsz Nordic Walking to także zachęta do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, do aktywnego wypoczynku, a także ciekawa propozycja na utrzymywanie zdrowego i aktywnego stylu życia. Ponadto to także okazja, aby lepiej poznać coraz bardziej popularną dyscyplinę sportową, jaką jest nordic walking. Będzie to szansa, aby porozmawiać o tym sporcie z prawdziwymi specjalistami w tym zakresie.

Organizatorem sportowego wydarzenia jest Nadleśnictwo Ustka. Partnerami imprezy są Gmina Ustka, StowarzyszenieTurystyczne Gminy Ustka „Klif”. Kapitanem zawodów będzie pan Jan Huruk, olimpijczyk oraz maratończyk ze Słupska. Szczegóły pod numerem telefonu 59 814 40 09.

Autor: Paweł Mallek
Zobacz pozostałe aktualności
 
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009 designed by NSF.pl
GEOPARD DEVELOP