Turnusy rehabilitacyjne logo

Szukaj

Miasto:
Typ:

Osteopatia

Osteopatia to metoda leczenia, która oparta jest na wieloletniej technice i sposobie wykonywania badań. Specjaliści szacują, że metoda ma ta ponad sto lat tradycji. Szczególnie popularna jest w Europie Zachodniej oraz w Stanach Zjednoczonych. Na czym polega i dlaczego polecają ją lekarze i specjaliści?

Wykorzystywanie podczas leczenia osteopatii pokazuje, że metoda ta jest bardzo skuteczna i faktycznie przynosi ulgę pacjentom. Skutecznie leczy zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu. Poleca się ją zwłaszcza tym pacjentom, którzy zmagają się z dolegliwościami bólowymi układu mięśniowo-szkieletowego, czyli na przykład w przypadku rwy kulszowej, dyskopatii, bóli stawowych lub bóli mięśniowych, ale także w przypadku bólu głowy, czy dotkliwej migreny. Z zabiegów tych skorzystać mogą pacjenci we właściwie każdym wieku. Osteopatia dysponuje bowiem wieloma technikami, które dostosować można zarówno do chorobowych potrzeb pacjenta, jak i do jego wieku, stanu i przewlekłości choroby. Należy zaznaczyć, że u małych dzieci osteopatia skutecznie likwiduje drobne zaburzenia funkcjonalne. Ponadto reguluje prawidłowy i harmonijny rozwój. Dzieci starsze mogą korzystać z tej techniki leczenia chcąc pozbyć się wad postawy, a kiedy konieczna jest lepsza stymulacja układu odpornościowego.

W przypadku osób dorosłych i młodzieży leczenia osteopatią zaczyna się dopiero wtedy, gdy pojawiają się dolegliwości bólowe. Osteopatia pomaga także lepiej znosić typowo „kobiece dolegliwości” związane z zaburzeniami menstruacyjnymi, czy niepłodnością. Może okazać się również skuteczną metodą przygotowującą kobietę do porodu.

Jak potwierdzają badania, osteopatia ma duży wpływ na wzmacnianie całego organizmu i systemu immunologicznego. Osteopatia uruchamia bowiem procesy autoregulacyjne. Coraz częściej dochodzi do sytuacji, w której lekarze medycyny konwencjonalnej „łączą swoje siły” z osteopatami, wykorzystując zdolności manualne tegoż terapeuty. Należy pamiętać, że osteopata musi posiadać także sporą ogólną wiedzę medyczną, ale także musi doskonale znać ludzką anatomię i fizjologię.

Jest to zatem kolejna forma i przykład ciekawej rehabilitacji, kierowana do osób dotkniętych różnymi schorzeniami, będących w różnym wieku.

Autor: Paweł Mallek

 
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009 designed by NSF.pl
GEOPARD DEVELOP